RongExpress
| Reference Transit Time | 6-10 business days |
|---|---|
| Service Countries | Germany, France, Italy, Spain, Netherlands, Belgium, Austria, Poland etc. (22 countries) |
| Size Requirements | Max length 60cm, L+W+H≤90cm |
| Delivery Address Requirements | All EU major countries (incl. islands) |
| Shipping Code | EU-PARCEL-102 |
| Billing Weight | Actual weight (≤2kg, rounded to 50g) |
| Weight Requirements | Max 2kg per piece |
| Cargo Attributes | General cargo, small electronics, accessories, textiles |
| Return & Reship Policy | Returns to EU warehouse, batch return or disposal, IOSS declaration supported |