RongExpress
| Reference Transit Time | 6-10 business days |
|---|---|
| Service Countries | Germany, France, Italy, Spain, Netherlands, Belgium etc. (22 countries) |
| Size Requirements | Max length 60cm, L+W+H≤90cm |
| Delivery Address Requirements | All EU major countries |
| Shipping Code | CB-EU-P002 |
| Billing Weight | Actual weight (≤2kg, rounded to 50g) |
| Weight Requirements | Max 2kg per piece |
| Cargo Attributes | General cargo, small electronics, accessories, textiles |
| Return & Reship Policy | EU warehouse returns, batch return or disposal, IOSS supported |