RongExpress
| Reference Transit Time | 15-25 business days |
|---|---|
| Service Countries | All Brazil |
| Size Requirements | Max length 60cm, L+W+H≤90cm |
| Delivery Address Requirements | All Brazil (incl. remote areas) |
| Shipping Code | CB-BR-P004 |
| Billing Weight | Actual weight (≤2kg, rounded to 50g) |
| Weight Requirements | Max 2kg per piece |
| Cargo Attributes | General cargo, small electronics, accessories, apparel & shoes |
| Return & Reship Policy | Brazil warehouse returns, batch return or disposal supported |